Kopterit.net
UUSI HARRASTAJA, aloita tästä => Multikopterit - Aloittelijan kysymykset ja vastaukset => Aiheen aloitti: Mercury1976 - 28 Huhtikuu, 2017, 19:42:55
-
Hyvää iltaa arvoisat kanssakopteristit,
Voisiko joku ystävällinen vähän valaista miten kannattaisi toimia, kun juuri upgreidatussa Devo 7:ssa on kadonnut GPS hold ja IOC -toiminnot kokonaan, ja RTH löytyy mutta väärän kytkimen, tässä tapauksessa GEAR;in alta? Kopterina on Walkera qr x350, jossa firmwire 1.3 2. Kaikki pelitti hyvin, ennen Devon ja kopterin firmwiren päivityksiä.
Iso kiitos avusta!
-
Mene valikossa Model Menu -> output kohtaan ja vaihda sieltä kytkimet jotka vaikuttaa kanaviin. Eli ainakin PRo mallissa pitää olla GEAR kanavan kytkin MIX SW, AUX 2 = FMOD SW, AUX3 = D/R rudder ja FLAP = GEAR.
-
Niin ja tarkista, että sinulla on normi lennokki tuossa mallina ja normi siipi, ettei laita mitään miksauksia..