Kopterit.net

Yleiset => Yleinen keskustelu => Yleinen keskustelu sähkökoptereista => Aiheen aloitti: Mazza - 15 Syyskuu, 2015, 16:24:28

Otsikko: WLToys V911 pikkukopu (ja paritus TH9X:n kanssa)
Kirjoitti: Mazza - 15 Syyskuu, 2015, 16:24:28
Tuli tilattua tuollainen vuosi sitten, vaan kopteri jäi lojumaan kaappiin, koska paritus TH9X:n kanssa ei onnistunut.

Tuli vaan tuossa mieleen, että tuotakin olis mukava lennättää joskus. Lieneeköhän minulla vääränlainen moduuli mankassa? Muistelen jonkun puhuneen, että pitää olla tietty versio radiosta, että paritus onnistuu. Näitä koptereita taitaa myös tällä foorumilla olla. Miten muilla on paritus onnistunut?
Otsikko: Vs: WLToys V911 pikkukopu (ja paritus TH9X:n kanssa)
Kirjoitti: Luigi Cravatto - 15 Syyskuu, 2015, 17:06:19
Ei mulla ainakaan ollut mitään ongelmaa parituksessa. Modulina mulla se uudempi eli v2.
Otsikko: Vs: WLToys V911 pikkukopu (ja paritus TH9X:n kanssa)
Kirjoitti: Ukkopaha - 16 Syyskuu, 2015, 10:28:06
Eilen googlettelin vastaavaa ja jollakin ulkomaan foorumilla joku osasi sanoa, että V91x ja V9x9 versiot pitäisi saada paritettua 9x-mankkojen kanssa.

Itellä on V959 quadi, mutta se on jollakin uudemmalla V212-piirisarjalla, joten sitä ei kuulemma saa paritettua. En ole siis itse kokeillut, kun en omista kuin tuon quadin mukana tulleen mankan. Olikohan niin, että V2xx piirisarjoja ei saa paritettua, kuin WLToysin omien mankkojen kanssa.
Otsikko: Vs: WLToys V911 pikkukopu (ja paritus TH9X:n kanssa)
Kirjoitti: Nitebiker - 16 Syyskuu, 2015, 22:18:33
V2 modulilla on hyvin pariutunut. Vähän epämääräinen se v911 bindausprosessi on, mutta muutamalla yrityksellä ne on lopulta suostuneet yhteistyöhön.

v911 on kyllä tosi hyvä kopteri ihan aloittelijoiden tai lasten lennätettäväksi.
Otsikko: Vs: WLToys V911 pikkukopu (ja paritus TH9X:n kanssa)
Kirjoitti: Mazza - 17 Syyskuu, 2015, 17:34:59
Jaa-a, mulla mahtaa olla V1-moduuli, pitääpä tarkastaa illalla. Näitä V2-moduulejahan on muistaakseni pyörinytkin jonkun verran myynnissä? Vähän hataralla pohjalla muistikuvat, kun varmaan vuoteen ei ole tullut notkuttua kopteri- ja lennokkifoorumeilla.