Kopterit.net
UUSI HARRASTAJA, aloita tästä => Multikopterit - Aloittelijan kysymykset ja vastaukset => Aiheen aloitti: Tomasmas - 06 Elokuu, 2014, 12:29:16
-
Terve
Ostin viikko sitten DJI FC40 quadin, eli teoriassa Phantom 1 quadi DJI omalla wifi varustetulla kameralla. Nyt tahtoisin asentaa Phantomiini DJI Zenmuse H3-2D Gimbaliin, mutta en osaa itse sitä tehdä. Kysyisinkin nyt, että onko suomessa missään mahdollista asenuttaa Phantom 1 quadiin lisäosia/modauksia?
Kysyin gimbaalia myyvästä digitarvikkesta kyseistä asennuspalvelua niin he eivät sellaista kuulema tarjoa. Voisin samalla asennuttaa mahdollisesti fpv järjestelmänkin jos asentaja löytyisi.
-
Ei varmasti erillistä palvelua ole millään, ellei joku toinen harrastaja jeesaa. Aivan varmasti tubessa on noista leffat olemassa ja seuraa vaan step by step ohjeistusta. Noin itsekkin on opetellut monia asioita.