Kopterit.net

Helikopterit => Kopterivalmistajat => Walkera => Aiheen aloitti: Pursi - 26 Elokuu, 2012, 07:01:55

Otsikko: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: Pursi - 26 Elokuu, 2012, 07:01:55
Hei, nyt olis tulossa purkki jolla voi ohjailla Devo koptereita WK mankoilla ja Android puhelimilla...

http://www.hobby-wing.com/walkera-rc-magic-cube-tc-01.html (http://www.hobby-wing.com/walkera-rc-magic-cube-tc-01.html)

Eki

p.s. täällä myyvät jo ennakkoon..

http://www.oomodel.com/walkera-mtc01-multifunctional-adapter-android-wk-devention-p-63879.html (http://www.oomodel.com/walkera-mtc01-multifunctional-adapter-android-wk-devention-p-63879.html)

Otsikko: Vs: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: jesi - 15 Marraskuu, 2012, 18:14:03
Onkos kukaan koittanut luurin kanssa?

En saa millään ilveellä lähetintä bindaustilaan..
Näillä eväillä koittanut: http://www.youtube.com/watch?v=0srg3l_Ke2c#ws (http://www.youtube.com/watch?v=0srg3l_Ke2c#ws)
Otsikko: Vs: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: Ves@ - 15 Marraskuu, 2012, 20:15:44
Mitäs sitten tapahtuu jos puhelin soi ? Voiko jutella samaan aikaan kun lennättelee kopukkaa ?  ;D
Otsikko: Vs: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: Pursi - 16 Marraskuu, 2012, 03:48:10
Kokeilin tätä puhelimella leppikseen, bindas hyvin kun teki ohjeiden mukaan, mutta vaatii totuttelua ohjauksen suhteen.
Sisällä ei meinannut tila riittää, pienestä viiveestä johtuen, mutta ulkona lensi kohtalaisesti.
Ohjasin leppistä myös kallistelemalla puhelinta, mutta viive oli vielä suurempi kuin kontaktipinta-ohjauksella.
WK ohjaimella en ole vielä kokeillut, eikä puhelin soinut lennon aikana... 8)
Otsikko: Vs: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: Kaji - 30 Marraskuu, 2012, 17:08:56
Ilmeisesti tuo Walkeran Magic Cube MTC-01 saadaan toimimaan myös muissakin radioissa, joissa on PPM ulostulo, mutta joutunee väkertämään tasonmuuntimen ja radion olisi tietysti hyvä olla sellainen, että kanavajärjestyksen voi vaihtaa mieleisekseen.

http://9xforums.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=1492&p=31112#p31077 (http://9xforums.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=1492&p=31112#p31077)

Itsellä ko. purkki on ollut tilauksessa jo kuukauden, mutta eipä ole vielä näkynyt.

Kiinan posti ei ole ollut kovin nopea viime aikona. Yksi tilaus venaili matkalla 77 päivää. Ennätys kyllä omalla sarallaan..
Otsikko: Vs: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: Pursi - 03 Joulukuu, 2012, 18:09:51
Just, tilasin omani Jadestoresta, kesti tasan 8pv saada se, mut OOmolelista on sama purkki tehny matkaa elokuusta asti... :o

Otsikko: Re: Vanhat WK ohjaimet käyttöön Devo koptereille...
Kirjoitti: jesi - 07 Joulukuu, 2012, 09:03:08
Koitin eilen galaxy tabbiin tuota mokkulaa ja sain bindattua, lentämään en kerennyt mutta toimii näiltä osin.