Kopterit.net
Kilpailutoiminta => F3N & 3D => Aiheen aloitti: Miika - 08 Heinäkuu, 2012, 12:09:53
-
Moro,
Tein tollasen raakaversion tuomarointilappujen tekoon.
Zippi paketeista löytyy valmis pohja sekä kaikkien liikkeiden kuvat. Käyttö tapahtuu siten että klikkaat pohjassa oikealla "Liike #1,2,3... kuva" kohtaa ja valitset "Muuta kuva". Tämän jälkeen etsit "Liikkeiden kuvat ..." kansiosta haluamasi liikkeen kuvan. Voit muuttaa ja siirrellä kuvan kokoa jos haluat.
Kun olet saanut kuvat paikoilleen, täytä yläreunaan oma nimesi sekä muut tiedot (Kohtaa "name" tarvitsee tuplaklikata, jotta sitä pystyy muokkaamaan). Papereita tarvitsee tulostaa jokaiselle tuomarille ja jokaiselle kierrokselle oma, eli yhteesä 6 paperia. Paperi kannattaa tulostaa kaksipuoleisena, eli Set Manouver puoli toiselle puolelle ja Music Freestyle sekä Freestyle toiselle puolelle.
Kommentteja?
EDIT: Lisäilin .docx ja .doc muotoiset uusimmat versiot pohjasta liitteeksi.
EDIT, 2013: Kuvat päivitetty SportingCode 2013 mukaisiksi. Löytyvät viestin liitteestä sekä SkyDrivestäni: http://sdrv.ms/1cldI3N (http://sdrv.ms/1cldI3N)
-
Erinomaista.
Tuo on käytettävyydeltään hyvä. Helpottaa tuomareiden toimintaa merkittävästi ja samalla sujuvoittaa kilpailun kulkua.
-
Kiitos Miika! Vaikuttaa asialliselta setiltä.
Open Officella ei DOCX pohja tosin aukea ihan oikein. Kokeileppas tallentaa vanhempaan word formaattiin ja lähetä se mulle niin testaan.
-
-
Kiitos Miika! Vaikuttaa asialliselta setiltä.
Open Officella ei DOCX pohja tosin aukea ihan oikein. Kokeileppas tallentaa vanhempaan word formaattiin ja lähetä se mulle niin testaan.
-
Ok, kokeillaan toimiiko tämä formaatti paremmin.
EDIT: Ensimmäiseen viestiin päivitetty liitteet.
-
Nyt toimii paremmin ainakin mulla, vaikka menee vielä hieman jotkut päällekkäin. Tämä kuitenkin on jo riittävän hyvä. Annetaan olla molemmat versiot saatavilla.
-
Tein toivotut muutokset Freestyle ja Music Freestyle kierrosten pohjaan.
EDIT: Lisäilin nämä liitteet myös ensimmäiseen viestiin.
-
Kiitti Miika,
tämän voisi päivittää vaikka tuohon ensimmäiseen viestiin, joten olisi ainoastaan yksi versio jakelussa.
-
Päivittelin ensimmäiseen viestiin uudet kuvat, jotka ovat nyt vuoden 2013 Sporting coden mukaisia. Kuvat löytyvät myös SkyDrivestäni: http://sdrv.ms/1cldI3N (http://sdrv.ms/1cldI3N)