Kopterit.net
Tekniikka => Protopaja => Aiheen aloitti: sgtpepper - 10 Huhtikuu, 2008, 19:08:15
-
Elikkä tietenkin tuli torpattua ja oon saanu kuukauden sisällä muutamasti lennättää (eli lähes kokoajan odottaa varaosaa). Ja sitähän ei hullukaan kestä. Joten nyt päätin tehdä sen linkin vaikka itse jotta pääsisin lentämään. Ensin kaasuhitsaus laitteella hehkutin neulan ja laitoin sen muovista läpi. Ja näin oli linkki valmis.
-
Korvaat siis nuppineulan varrella normaalin kierrotangon?
-op-
-
Juu hbcp2:ssa tuo toimi ;D. En muista siitä enää mitään mutta lensi se ilman torppia. se toinen linkkin vaan piti säätää uudestaan.
-
varaathan itsellesi sitten hyvät suojavarusteet... hbcp2sessa ja e325sessa on aikas lailla erilaiset nopeudet ja vaatimukset tavaroiden kiinnipysymisessä :)
--jp
-
Joo mihinkään e325 en kyllä ihan niin vahvoja linkkejä laita. ;) ;D
-
Tuo nuppineula on vielä turvallisin viritys mitä CP2 kokoluokassa on tullut nähtyä.....
-
Hehheheheheheh, taattua laatua ;) ;D ;D. Tais hajota samana päivänä kun koklasin sitä. Se linkki hajos kun otin sitä pois.