Kopterit.net
Helikopterit => Kopterivalmistajat => Align Sähkökopterit => Aiheen aloitti: msk383 - 15 Heinäkuu, 2011, 00:24:03
-
Terve,
Uusi rexin omistaja ilmoittautuu pelikentälle ja tiedustelee samalla 3gx osaajia. Pöydällä löhöilee lentovalmis(?) 700e 3gx nupilla ja dx8 ohjaimella. Kopteria on tullut hierottua ja opiskeltua 24/7 mutta jokin ihmeen ääni kuiskii olan takaa, että olisi ehkä hyvä idea jos joku jotain asiasta enemmän tietävämpi vilkaisi sitä ennen ekaa lentoa.. Kun en näistä vielä mitään tiedä niin olo on aika pirun epävarma etenkin säätöjen suhteen. Löytyisikö täältä avualiasta porukkaa vaikka kaljapalkalla näyttämään peukkua ylös tai alas kopukan suhteen? Tai vaikka vain mihin kerhon puoleen tms voisi kääntyä täältä vantaalta päin.. Kaiken pitäisi pelata mutta prkl kun askarruttaa kimpoaako se stratosfääriin vai ekaan puuhun..
-
Hi,
if you find no one who speaks Finnish, I can have a look.
-
Ihan järkevä veto, että joku edes ihan pintapuolisesti katsoo että ei ole jäänyt mitää käpyjä. Eiköhän Henttaa/Röylä akselilla löydy apua useammaltakin tyypiltä jos ennakkoon sopii ajan. Voin myös jeesiä, mutta lähden huomenna loman viettoon reiluksi viikoksi.
-
-
The bird has flown her maiden flight and yes, there was some technical issues so it was very good that markus checked the heli first. Nice to know that here's people who are willing to help rookie!
So, danke schön markus and next time when we see I'll give you a case of good german lager! 8)
http://youtu.be/ZxPRpGthQmc (http://youtu.be/ZxPRpGthQmc)